DAX SUN Relaksująca emulsja ochronna z herbata

DAX SUN Relaksująca emulsja ochronna z herbata

19,99
ograniczona ilość
Zapytaj o produkt

Opis produktu

DAX Sun Relaksująca Emulsja do opalania z herbatą match SPF 20, 175 ml


Najwyższej jakości, fotostabilny system filtrów UVA/UVB zapewnia skuteczną ochronę przed oparzeniem słonecznym.

Wysoka wodoodporność preparatu zapewnia wyjątkową ochronę skóry również podczas kąpieli.

Innowacyjna emulsja zawiera herbatę matcha, zwaną „zielonym złotem”, która znana jest z właściwości relaksacyjnych i antyoksydacyjnych.

Drogocenny olej arganowy i masło kakaowe, izolowane z ziaren drzewa kakaowego, wzmacniają ochronną barierę skóry, regenerują i zabezpieczają przed przesuszeniem oraz niekorzystnym działaniem słońca, wiatru i wody.

D-Pantenol intensywnie nawilża, koi i łagodzi podrażnienia skóry.

Przebadane pod kontrolą dermatologiczną.

SPOSÓB UŻYCIA:

Wstrząśnij. Nanieś na skórę przed opalaniem. Powtarzaj czynność podczas opalania.

Korzystny wpływ słońca na nasz organizm

Melanogeneza to naturalny proces obronny organizmu przed szkodliwym promieniowaniem UV A i UV B. Opalanie się wspomaga także tworzenie witaminy D. Witamina ta jest odpowiedzialna za wchłanianie wapnia i fosforu - wpływa to na kształtowanie się kości i zębów. Witamina D działa też korzystnie na system nerwowy i mięśniowy i łagodzi stany zapalne skóry. Wspomaga też komórki szpiku kostnego spełniające funkcje obronne i zapobiega tworzeniu się komórek nowotworowych. Opalając się pobudzamy produkcję serotoniny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego m.in. za zdrowy sen i uczucie przyjemności. Kąpiele słoneczne przyspieszają proces skórnej przemiany materii, nie należy zapominać także o tym, że światło słoneczne ma właściwości dezynfekujące i bakteriobójcze. Najważniejsze jednak dla naszego samopoczucia jest tworzenie się dzięki opalaniu pigmentu skórnego, czyli ładnego brązowego koloru skóry.

Jak się opalać?

Podstawowa rada - nie za długo. Należy też pamiętać, by od maja do września nie wystawiać się na działanie słońca w godzinach jego największej aktywności, czyli od 11:00 do 15:00. Warto wiedzieć, że szkodliwe działanie promieni słonecznych najsilniejsze jest tam, gdzie jego promienie są silnie odbijane od jasnych powierzchni - np. od powierzchni wody, piasku na plaży lub śniegu. Jeśli wybieracie się na urlop w rejony tropikalne, to bierzcie przykład z tubylców i starajcie się przebywać w cieniu. Pamiętajcie o tym, żeby unikać opalania się, gdy bierzecie antybiotyki lub leki hormonalne i inne substancje fotouczulające. Opalając się miejcie zawsze pod ręką wodę mineralną, by często ją popijając zapobiegać odwadnianiu naskórka. Przede wszystkim jednak nie zapominajcie o tym, by ciesząc się słońcem zawsze używać kosmetyków ochronnych z filtrami chroniącymi przed szkodliwym promieniowaniem UV A i UV B.

Dodaj swoją opinię

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Polityka Coockies Kliknij tutaj

Zamknij